Vállalkozási vezető

A Prolan Irányítástechnikai Zrt. 34 éves, magyar tulajdonú stabilan működő középvállalat. Saját fejlesztésű termékpalettánk lefedi a vasút-automatizálási igények és a közművek széles skáláját itthon és külföldön egyaránt.

Büszkék vagyunk arra, hogy egyedüli magyar vállalkozásként hibrid-elektronikus vasúti biztosítóberendezést fejlesztettünk, hogy korszerűbbé és biztonságosabbá tegyük a vasúti forgalomirányítást! A magyar vasúti hálózat 20 %-án és több mint 1400 vasúti járművön vagyunk jelen megoldásainkkal.

Az elmúlt évtizedekben kiemelkedő teljesítményt nyújtottunk a vasút-automatizálás területén, és sikeres termékfejlesztéseink eredményeként erős piaci pozíciót sikerült kialakítanunk. Egy elkötelezett és tehetséges vezetőt keresünk vállalkozási, projektlebonyolítási csapatunk élére, aki segíti és támogatja a további üzletfejlesztési elképzeléseinket, a vevőink elégedettsége mellett a projektjeink sikerét.

Ha Ön ambiciózus, innovatív vezetői tapasztalattal rendelkezik, és készen áll arra, hogy részt vegyen egy dinamikus és növekvő társaság irányításában, várjuk jelentkezését!

Elvárásaink:

  • felsőfokú műszaki végzettséggel rendelkezik (villamos-, gépész- vagy közlekedésmérnök, mérnök-közgazdász),
  • 5+ év vezetői tapasztalattal és erős vezetői kompetenciákkal bír,
  • vasúti piac és közbeszerzési alapok ismerete,
  • kiváló kommunikációs képesség írásban és szóban egyaránt,
  • erős people management jellemzi,
  • komoly szakmai tudás mellett képes támogató/coaching szemlélettel fejleszteni a közvetlen kollégáit,
  • angol és/vagy német nyelven üzleti környezetben is képes magát és cégünket képviselni.

Ha úgy érzi, hogy...

  • képes az üzleti lehetőségeket felismerve, új termékek, szolgáltatások fejlesztési igényét képviselni,
  • képes a vasút-automatizálási terület szakterületeivel közösen határidőre, jó minőségben eleget tenni a vállalkozási szerződésekben foglalt feladatoknak,
  • képes az üzleti lehetőségek pénzügyi kalkulációinak elkészítésére,
  • képes a vállalkozási szerződésekben érvényesíteni cégünk érdekeit,
  • képes nehéz helyzetekben is döntést hozni, hatékonysági, arányossági és gazdaságossági szemlélettel működni,
  • céltudatosnak tarja magát, és képes szakmai információk alapján priorizálni.

Milyen feladatai lesznek?

  • a vállalkozási és projektlebonyolítási terület vezetése, a kollégák munkájának felügyelete, ellenőrzése,
  • vevői igények, műszaki specifikációk elemzése, értékelése, ajánlatkérési dokumentációk feldolgozása, ajánlati kalkulációk készítése,
  • vasúti vállalkozási projektjeink tervezése, nyomon követése, ellenőrzése, hiányzó kompetenciák, képességek és erőforrások alvállalkozási szerződés keretében történő bevonása,
  • a vasúti vállalkozási projektek pénzügyi menedzselése, szerződések jogszabályoknak történő megfeleltetése,
  • üzletszerzési feladatok: üzleti lehetőségek felkutatása, kapcsolattartás, tárgyalásokon való részvétel,
  • cégünk által kifejlesztett vasúti termékek, rendszerek megismerése,
  • vasúti szaknyelv, nomenklatúra megismerése és elsajátítása.

Ami nehézséget jelenthet:

A vállalkozási osztályon dolgozó  kollégák különböző generációkhoz tartoznak. Eltérő tapasztalattal bírnak, így a velük való együttműködés kialakításához olyan vezetőt keresünk, aki képes nyitottan és elfogadóan kezelni a sokszínűséget.

Lokáció:

Budakalászon, több mint 1 hektáros ősfás parkban helyezkedik el a Prolan csoport. Budakalász könnyen megközelíthető akár tömegközlekedéssel (MÁV-HÉV), akár autóval (M0, 11.sz. főút).

Vállalati kultúránk bemutatása:

Béren kívül az alábbi juttatások elérhetőek:

  • Az éves cafeteria keretösszeget szabadon felosztható a különböző elemek között, mint a SZÉP kártya, kultúra jegy/bérlet, sport jegy/bérlet, bölcsődei/óvodai szolgáltatás, készpénz.
  • kollégák fejlődését mindenki számára elérhető képzési keret biztosítja. Szakmai- és készségfejlesztő képzések, valamint angol tanfolyamok közül is lehet válogatni.
  • Minden évben szervezünk céges szintű csapatépítő programokat, mint például rafting Szlovéniában, wellness hétvége, európai városlátogatások, valamint kisebb csapatszintű programokat, mint például gokartverseny, paintball, főzős program, szabaduló szoba. Ezen programokhoz minden kollégánknak munkaidő-kedvezményt is biztosítunk.
  • Tavasszal egészségünk megőrzése és immunrendszerünk erősítése érdekében 8-12 héten keresztül gyümölcsnapot tartunk. Nyáron fagyi nap, télen Túró Rudi nap teszi színesebbé a hétköznapokat.
  • Már hagyomány nálunk, hogy a kollégák gyermekei számára nyári tábort szervezünk. A gyermekek számára háromszori étkezést, színes programokat, kézműves foglalkozást, éneklést és sok-sok mókát biztosítanak a szakképzett pedagógusok Budakalászon az irodaházunk parkjában. Ezzel a lehetőséggel is igyekszünk megkönnyíteni családos munkatársaink számára a gyermekek nyári felügyeletét.
  • Különböző ingyenes sportolási lehetőségek közül lehet választani: jóga, tenisz, foci, squash.

Elsőként egy személyes interjú keretében találkozunk, amelyen a vasút-automatizálási üzletág-igazgató, a vezérigazgató és a HR vezető lesz jelen. Ezt a 1-1,5 órás közvetlen hangulatú beszélgetést budakalászi irodaházunkba tervezzük, ahol lesz lehetőség kérdezni, megismerkedni a feladattal, sőt bemutatjuk a környezetet, és így bepillantást nyerhet a Prolan mindennapjaiba is.

A pozíció betöltésének várható időpontja: 2024. II.-III. negyedév

Kérdésed lenne?

Keress minket bizalommal!

JENEY Gabriella
HR vezető

jeney.gabriella@prolan.hu
+36 30 210 9488

Megkérdeztük kollégáinkat, hogy ajánlana-e minket a barátainak, ismerőseinek? Ha igen, akkor miért?

  • Igen, mert a Prolan valódi tettekkel próbál minél jobb körülményeket biztosítani a dolgozóinak, érezhető a munkavállalók megbecsülése, szakmai fejlődésre rengeteg lehetőséget biztosít.
  • Igen, mert itt a szakértelem és a jó hangulat nem zárja ki egymást. :)
  • Egyértelműen igen a válasz. :) A felvételkor kapott céges infók, az ismerősök véleménye – az eddigi tapasztalataim alapján – fedi a valóságot! :)
  • Igen, mert egy emberközeli munkahely, ahol van lehetőség fejlődni, innovatív ötleteket megvalósítani és a kollégák is ezeknek megfelelő hozzáállásúak.